Zmiany przeciążeniowe i zwyrodnieniowe Poznań

Ból i poranna sztywność w stawach to sygnały ostrzegawcze, mogące wskazywać na chorobę zwyrodnieniową. Współcześnie jest to jedno z najczęściej występujących schorzeń kręgosłupa. Brak aktywności fizycznej oraz siedzący tryb życia zwiększają ryzyko tej choroby, dlatego grupą najbardziej narażoną na tego typu schorzenia są pracownicy biurowi. Występowanie zmian przeciążeniowych i zwyrodnieniowych to niestety częsta dolegliwość u naszych pacjentów z Poznania. Dobrą wiadomością jest jednak, że w Medactive doskonale wiemy jak radzić sobie z tymi dolegliwościami.
Najczęstsze przyczyny zmian przeciążeniowych i zwyrodnieniowych kręgosłupa to:

  • urazy kręgosłupa w przeszłości,
  • problemy i przeciążenia związane z aktywnością sportową,
  • deformacje kręgosłupa.

 

 
<Zmiany przeciążeniowe

Zmiany przeciążeniowe i zwyrodnieniowe – skuteczne leczenie w Poznaniu

Bólu kręgosłupa nigdy nie należy lekceważyć. Im szybciej podejmiesz decyzję o konsultacji z lekarzem, tym mniejsze ryzyko wystąpienia poważnych dolegliwości.

Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie narządu ruchu możesz poddać terapii w Poznaniu, w gabinecie rehabilitacji Medactive. Nasz gabinet leży w sercu poznańskich Naramowic, gdzie dojazd autem czy komunikacją miejską nie stanowi żadnego problemu.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, dlatego na wizytę umówisz się telefonicznie i mailowo, ale również z użyciem formularza na naszej stronie lub wykorzystując system rezerwacji online.

Jeśli Twój problem to powstałe w wyniku nadmiernego obciążenia stawów zmiany przeciążeniowe i związane z nimi nawracające dolegliwości bólowe, skonsultuj się z profesjonalistą w Poznaniu, który dostosuje techniki terapii do Twoich potrzeb.