Uraz, złamanie lub operacja – są sytuacje, w których dojście do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej wymagają profesjonalnej pomocy, którą jest właśnie oferowana przez MEDactive rehabilitacja w Poznaniu.

Celem procesu rehabilitacji jest przywrócenie możliwości sprawnego funkcjonowania, pozwalającego cieszyć się życiem bez ograniczeń spowodowanych bólem, obrzękiem czy unieruchomieniem. Aby rehabilitacja była w pełni skuteczna, musi być przeprowadzona w sposób kompleksowy. Pozwoli to na osiągnięcie świetnych rezultatów oraz szybki powrót do zdrowia. W MEDactive pacjenci traktowani są w sposób indywidualny, dzięki czemu postępy widoczne są już w krótkim czasie. Prowadzona rehabilitacja uwzględnia dolegliwości pacjenta oraz indywidualność jego problemu. Jeśli potrzebna jest Ci rehabilitacja w Poznaniu, koniecznie zapoznaj się z poniższą ofertą.

Rehabilitacja w Poznaniu

Uprawiając sport zawsze trzeba mieć na uwadze ryzyko wystąpienia kontuzji i urazów, które mogą prowadzić do konieczności przerwania treningów, a co za tym idzie spadku formy oraz trudniejszego powrotu do ponownej aktywności. MEDactive to także sportowa rehabilitacja w Poznaniu, dzięki której szybciej powrócisz do pełnej sprawności. Metody stosowane podczas rehabilitacji nie tylko ograniczają w dużym stopniu ryzyko ponownego wystąpienia kontuzji, ale także pozawalają bez bólu cieszyć się sportem i aktywnością fizyczną, chroniąc przed przeciążeniem i nadwyrężeniem.

Metoda McKenzie – rehabilitacja Poznań

Jeśli interesuje Cię rehabilitacja w Poznaniu realizowana metodą McKenziego, koniecznie zgłoś się do MEDactive. To coraz popularniejsza metoda, której trwałe efekty oraz bardzo wysoka skuteczność doceniane są przez wiele osób cierpiących wcześniej na uniemożliwiający codzienne funkcjonowanie ból kręgosłupa. Terapia pozwala na wyeliminowanie nie tylko objawów, ale przede wszystkim przyczyn bólu, które potrafią być naprawdę uciążliwe.

Kręgosłup i jego rehabilitacja – Poznań

Z MEDactive odzyskanie sprawności po urazie lub operacji w obrębie kręgosłupa będzie dużo łatwiejsze. Bardzo ważne jest, aby skupić się na powrocie do zdrowia, ponieważ ograniczenie ruchu oraz obrzęki mogą być bardzo niekomfortowe i bolesne. Dotycząca kręgosłupa rehabilitacja w Poznaniu z pewnością przyniesie świetne rezultaty oraz pozwoli na bezbolesne odzyskanie sprawności i szybki powrót do formy.

Podczas rehabilitacji kręgosłupa jednymi z najważniejszych czynników są odpowiednia współpraca z pacjentem, wysłuchanie jego potrzeb oraz otwartość. Proponowana przez MEDactive rehabilitacja w Poznaniu opiera się właśnie o profesjonalne, indywidualne podejście do pacjenta, dzięki czemu może on poczuć się w gabinecie swobodnie oraz komfortowo. Ważne jest, aby pacjent kontynuował prowadzone podczas terapii ćwiczenia w domu, co pozwoli na uzyskanie optymalnych efektów oraz zmniejszenie towarzyszącego bólu. W tym celu pacjent po uzyskaniu wstępnej diagnozy otrzymuje także odpowiednio przystosowany zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania. Aby zapobiec nieprawidłowemu ich wykonywaniu, są one uprzednio demonstrowane w gabinecie oraz szczegółowo omówione z pacjentem.

Wśród oferowanych przez MEDactive usług rehabilitacji w Poznaniu dotyczących kręgosłupa znajduje się przede wszystkim fizjoterapia, która pozwala na szybki powrót do zdrowia, dzięki wykonywanym przez terapeutę czynnościom. W zależności od pacjenta oraz jego szczegółowych dolegliwości, dobierana jest spośród rozmaitych metod i technik ta właściwa i odpowiednia dla danego, indywidualnego przypadku. Oprócz wspomnianej wcześniej metody McKenziego, wykorzystywana jest także pinopresura, polegająca na użyciu odpowiednich narzędzi stymulujących konkretne punkty na ciele pacjenta. Stosowane techniki pozwalają na leczenie kręgosłupa we wszystkich jego odcinkach, dzięki czemu uśmierzają ból, zmniejszają obrzęki i prowadzą do odzyskania pełnej sprawności.

Sprawdzona rehabilitacja w Poznaniu

Czasami ból spowodowany problemami ze stawami, z naciągniętym lub spuchniętym mięśniem lub np. więzadłem może silnie dawać się we znaki i uniemożliwiać swobodne funkcjonowanie. Z pomocą przychodzi MEDacive oraz oferowana rehabilitacja w Poznaniu. W powyższych przypadkach warto zdecydować się na wizytę terapeuty, który w takiej sytuacji może zaproponować terapię manualną. Jest to stosowana od wieków metoda, której początki sięgają czasów sprzed naszej ery. Już w starożytnym Egipcie oraz Azji Mniejszej leczono przy użyciu rąk, a nawet nóg dolegliwości związane z bólem kręgosłupa. W pismach Hipokratesa, zwanego ojcem medycyny, przeczytać możemy o skuteczności działania metod manualnych w przypadku nie tylko urazów, ale także deformacji kręgosłupa. Według niego terapia manualna traktowana była tak samo, jak inne znane ówcześnie dziedziny medycyny. Rozwijane i doskonalone przez lata techniki po dziś dzień cieszą się popularnością w zakresie dziedziny, jaką jest rehabilitacja. W Poznaniu znajdziesz pomoc w tym zakresie właśnie w MEDactive, gdzie atutem będzie indywidualne podejście do Twojego problemu.

Dzięki terapii manualnej ból stopniowo zostaje wyeliminowany, a sprawność przywrócona. Za pomocą odpowiedniego masażu konkretnych miejsc na ciele pacjenta, uciskaniu ich i stosowaniu właściwych, profesjonalnych chwytów, odzyskiwanie zdrowia jest możliwe w duże szybszym tempie. MEDactive to rehabilitacja w Poznaniu, która wykorzystując terapię manualną, skupia się na bezpieczeństwie i zdrowiu pacjenta, czerpiąc jedynie ze sprawdzonych metod, opartych na efektywnych zabiegach i działaniach. Stosowane czynności obejmują m.in. masaże, neuromobilizację oraz mobilizację stawów.

Jeżeli cierpisz na takie dolegliwości, jak:

  • bóle kręgosłupa,
  • wady postawy,
  • dyskopatia,
  • bóle, nerwobóle i drętwienie kończyn,
  • uszkodzenia przeciążeniowe i mechaniczne stawów obwodowych lub tkanek miękkich,

to terapia manualna może okazać się skuteczną metodą w ich leczeniu. Istnieje jednak wiele przeciwwskazań do jej stosowania. Są to głównie poważne zaburzenia narządów wewnętrznych ciała, problemy z krzepliwością krwi, zaawansowana osteoporoza oraz złamania, w określonych przypadkach także ciąża.

Zadbaj o swoje zdrowie – rehabilitacja Poznań

Bogaty warsztat potwierdzony certyfikatami uzyskanymi na odpowiednich szkoleniach i kursach gwarantuje najwyższy poziom stosowanej w MEDactive terapii. Jeśli zastanawiasz się, gdzie znajdziesz prowadzoną umiejętnie rehabilitację w Poznaniu, ten gabinet jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Profesjonalizm oraz poszanowanie pacjenta to cechy charakteryzujące świadczone w MEDactive usługi.

Pierwsza wizyta poświęcona jest szczegółowej diagnozie oraz ustaleniu odpowiedniego programu rehabilitacji, popartego fachową wiedzą. Umożliwia ona właściwą analizę problemów pacjenta oraz dobór najefektywniejszych technik, pozwalających na prawidłowy przebieg terapii. Rehabilitacja w Poznaniu oferowana przez MEDactive to gwarancja uzyskania oczekiwanych efektów oraz szybkiego powrotu do zdrowia.

Na stronie internetowej MEDactive znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zakresu terapii oraz proponowanych usług. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Zapraszam na konsultacje.