Jak przygotować się na rehabilitację

Do fizjoterapeutów zgłasza się coraz więcej osób. Nie wykluczone, że i my będziemy chcieli skorzystać z jego usług. Pierwsza wizyta może okazać się stresująca, więc by zminimalizować obawy, warto przeczytać jak przygotować się do odwiedzin w gabinecie fizjoterapeuty. Omówimy temat odzieży oraz dodatkowych dokumentów, które mogą przydać się podczas wizyty.

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty

Fizjoterapeuta
Najczęściej pierwsze spotkanie z fizjoterapeutą dla wielu jest źródłem zbędnego stresu i zmartwień. Jeśli trafisz na profesjonalistę na pewno zrozumie Twoje zakłopotanie i wytłumaczy na pierwszej rozmowie lub konsultacji przebieg wizyty. Dzięki wiedzy co fizjoterapeuta będziecie wykonywał będziemy wiedzieli w jaki sposób przygotować się do danego zabiegu.
Warto przedstawić spotkanie z pacjentem z perspektywy fizjoterapeuty – ja konsultacje rozpoczynam od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu podmiotowego i przedmiotowego. Są to pytania dotyczące Twojej osoby w celu znalezienia przyczyny problemu z którym przychodzisz. Wszystko skrupulatnie zapisuję na karcie pacjenta, na której notuje również postępy oraz plan rehabilitacyjne. W kolejnym etapie przeprowadzam testy funkcjonalne aby trafniej postawić diagnozę.

Ćwiczenia

Jeśli udajesz się do Gabinetu rehabilitacji Medactive na ćwiczenia lub kinezyterapie załóż wygodny strój sportowy nie krępujący ruchów oraz zabierz butelkę wody. Nie ma konieczności zabierania dodatkowej pary butów. Ćwiczenia wykonywane są na boso.

Masaż i Terapia manualna

Jeśli wybierasz się na masaż lub terapie manualną ubiór nie ma większego znaczenia. Zazwyczaj należy zdjąć ubranie i terapia przeprowadzona zostaje w bieliźnie, więc zwróć uwagę aby była ona wygodna. Ważna informacją dla kobiet udających się na rehabilitację jest fakt, że staniki sportowe nie są wskazane ze względu na brak dostępu do odcinka piersiowego kręgosłupa. Wygodniejsze są zwykłe biustonosze, ponieważ nie ma potrzeby jego całkowitego zdejmowania. Ważne jest również ściągnięcie biżuterii i zegarków i pozostawienie w domu lub szatni, aby nie przeszkadzała fizjoterapeucie podczas wykonywania zabiegu.

Co musisz zabrać na rehabilitacje

Jeśli w przeszłości miałeś wykonywane jakiekolwiek badania obrazowe RTG, rezonans magnetyczny lub tomografie komputerową zabranie ich ze sobą na pewno ułatwi fizjoterapeucie postawienie szybszej diagnozy. Przydadzą się również wypisy ze szpitala, skierowania oraz zalecenia od lekarza.

Jeśli wiesz już w jaki sposób przygotować się do wizyty zapraszam na wstępną konsultację i rehabilitację w Gabinecie Medactive.

Tags: No tags

Comments are closed.