demo-attachment-720-Mask-1Group-57-1

Jak wygląda pierwsza wizyta u fizjoterapeuty?

Jeśli po raz pierwszy udajesz się na wizytę fizjoterapeutyczną, pewnie nie wiesz, czego masz się po niej spodziewać.

🤔 Otóż ! Podczas pierwszej terapii poznajemy się 😁W Gabinecie Medactive zawsze panuje miła atmosfera i każdy fizjoterapeuta przywita Cię z uśmiechem na twarzy. Jest to dla nas bardzo ważne aby pacjent czuł się komfortowo. 

Oto kilka wskazówek 
– Na pierwszą terapie można zabrać ze sobą 🖥 badania obrazowe (jeśli posiadasz) ale nie jest to wymóg, – Nie potrzebujesz 👩🏻‍⚕️skierowania od lekarza aby udać się do fizjoterapeuty – Załóż wygodny strój nie krępujący ruchów🤸🏽‍♂️- Postaraj się nie spóźnić na wizytę, najlepiej przyjdź kilka minut wcześniej⌛️
🔸Po przywitaniu Ciebie, Fizjoterapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący Twoich dolegliwości🔥Jest to nazywane badaniem podmiotowym. 

🔸Drugim etapem jest badanie. Jest to nic innego jak badanie czynnościowe narządu ruchu. Fizjoterapeuta wstępnie analizuje przyczynę Twoich dolegliwości.

🔸Trzecim etapem i najważniejszym jest terapia manualna. Fizjoterapeuta wykorzystuje wachlarz technik leczniczych w celu poprawy Twojego stanu zdrowia. 

🔸Ostatnim etapem jest edukacja pacjenta oraz instruktaż ćwiczeń. Fizjoterapeuta wytłumaczy Tobie źródło bólu oraz jego konsekwencje.

Reasumując – Nie ma się co stresować 😉Będziesz się czuł/a zaopiekowany/a

____________
Autor : Anna Olender 

3 komentarze