Ból klatki piersiowej i miednicy Poznań

Ból podczas poruszania, ograniczona ruchomość i wzmożone napięcie mięśniowe to główne objawy, wskazujące na nieprawidłowości w obrębie narządu ruchu.

Ból miednicy u pacjentów z Poznania

Jeśli odczuwasz ból miednicy, być może przyczyną są zmiany zwyrodnieniowe lub przeciążeniowe stawów biodrowych. Wbrew pozorom – wcale nie jest to dolegliwość, która dotyczy wyłącznie kobiet. Przyczynami bólu u pań mogą być ciąża pozamaciczna czy schorzenia macicy lub jajników, a podwyższone ryzyko wystąpienia stanu zapalnego można zaobserwować wśród kobiet z wkładkami wewnątrzmacicznymi. Z kolei u panów, bóle miednicy najczęściej oznaczają zapalenie gruczołu krokowego. Bóle miednicy mogą mieć różne nasilenie i przyczyny, ale nigdy nie należy ich lekceważyć. Aby to sprawdzić, odwiedź Medactive w Poznaniu, gdzie uzyskasz profesjonalną pomoc.

Ból miednicy i klatki piersiowej

Ból klatki piersiowej – leczenie w Poznaniu

Ból w klatce piersiowej często jest przyczyną zgłaszania się pacjentów na izbę przyjęć. Może występować u dorosłych, dzieci i osób starszych, a najczęściej wywołuje spory lęk u pacjenta. Nie zawsze oznacza on zagrożenie dla życia, ale pod żadnym warunkiem nie należy go lekceważyć. Jest to bardzo niejednoznaczny objaw, który zawsze wymaga konsultacji z lekarzem.

Jeśli okaże się, że ból nie jest związany ze schorzeniami kardiologicznymi, pacjent zapewne zostanie odesłany do gabinetu fizjoterapii. Na przykład – ból klatki piersiowej o charakterze mięśniowo-szkieletowym, nasilający się podczas ruchów, stanowi dobry powód do konsultacji w naszym gabinecie rehabilitacji w Poznaniu.