Rwa kulszowa, barkowa, udowa leczenie Poznań

Wbrew pozorom, skuteczna eliminacja bólu nie musi polegać na przyjmowaniu dużych dawek leków – nawet w przypadku rwy udowej, barkowej czy kulszowej. Leczenie tych schorzeń opiera się także na manualnej terapii i masażu. Jeśli zatem któraś z powyższych dolegliwości daje Ci się we znaki – koniecznie rozważ wizytę u fizjoterapeuty.

Jak powstaje i czym jest rwa kulszowa, barkowa lub udowa?

Ucisk na korzenie nerwowe wywołuje ostry ból o rwącym charakterze. Dolegliwości w obrębie karku i ramienia to rwa barkowa. Ból dotyczący odcinka lędźwiowego kręgosłupa i przedniej części uda, określamy nazwą „rwa udowa”, natomiast ból pośladka, tylnej części uda, łydki i stopy to rwa kulszowa. Leczenie można rozpocząć, gdy zakończy się faza ostra bólu. W Poznaniu profesjonalną pomoc w walce z bólem niesie Medactive, oferując szereg technik terapeutycznych, poprawiających stan pacjenta. Jeśli zamieszkujesz Poznań, a rwa kulszowa stanowi Twój problem, skontaktuj się z Medactive. Z nami otrzymujesz gwarancję, że dogłębnie przeanalizujemy Twoje dolegliwości oraz zaproponujemy skuteczną terapię.

Rwa udowa – w Poznaniu uporasz się z bólem

Objawiająca się silnym, palącym i niezwykle uciążliwym bólem rwa udowa to obecnie przyczyna cierpienia coraz większej liczby osób. Jej powodem jest zwykle podrażnienie włókien korzeni nerwowych L2, L3 i L4. Wchodzą one w skład nerwu udowego, który odpowiedzialny jest za przewodzenie bodźców czuciowych w przedniej części uda oraz przyśrodkowej łydki i stopy. Rwa udowa w Poznaniu, w gabinecie Medactive poddawana jest terapii manualnej i zabiegom fizykoterapii, a uzyskane efekty wzmacniane są metodą plastrowania dynamicznego, bardziej znaną pod nazwą kinesiotaping. W przypadku dolegliwości o dużym nasileniu, warto też wdrożyć leczenie farmakologiczne. Leki przeciwzapalne ograniczą stan zapalny w obrębie korzeni i złagodzą ból. Jeśli Twój problem to rwa udowa, profesjonalistka z Poznania nie tylko zastosuje odpowiednio dobrane do Twojego stanu metody terapii, ale także pokaże ćwiczenia, które regularnie wykonywane, sprawią, że przykre dolegliwości przestaną nawracać. Dzięki temu, nawet jeśli Twoim problemem jest rwa udowa – nie jesteś uzależniony od wizyt w naszym poznańskim gabinecie. Ćwiczenia, które pomogą uśmierzyć ból możesz z powodzeniem wykonywać także w zaciszu swojego domu. Stosowanie się do wskazówek fizjoterapeutki z pewnością pozwoli zapomnieć o bólu i (co równie ważne) nie dopuścić do jego przejścia w fazę przewlekłą.

Rwa barkowa – sięgnij po pomoc w Poznaniu

Rwa barkowa to dolegliwość, która często występuje u naszych pacjentów z Poznania. Jeśli dobrze znasz trudny do zniesienia ból, obejmujący kark, jeden z barków i kończynę górną, prawdopodobnie cierpisz właśnie na rwę barkową. Schorzenie to pojawia się w wyniku uszkodzenia korzenia nerwowego, położonego w szyjnym odcinku kręgosłupa. Dolegliwości często pojawiają się po intensywnym wysiłku fizycznym lub po urazie. Nierzadko jednak bezpośredniej przyczyny pojawienia się bólu nie sposób wskazać. By pomóc pacjentom, konieczne jest dokładne określenie ich stanu i na tej podstawie dobranie odpowiednich metod rehabilitacji. Najczęściej sięga się po wyjątkowo skuteczną w tym przypadku terapię manualną, której celem jest odbarczenie uciśniętych korzeni nerwowych. Rwa barkowa w Poznaniu może być także poddana zabiegom fizykoterapii, takim jak galwanizacja, jonoforeza, laseroterapia czy magnetoterapia. Ważne jest także wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej oraz skorygowanie niewłaściwej postawy ciała, by zapobiec nawrotom bólu w przyszłości.

Rwa kulszowa – podejmij leczenie w Poznaniu

Najczęstszą przyczyną biegnącego wzdłuż pośladka, poprzez tylną część uda, aż po łydkę i stopę bólu jest przepuklina dysku, która powoduje podrażnienie jednego z korzeni nerwowych kręgosłupa. Zwykle dolegliwości bólowe znikają samoistnie po kilku tygodniach. Mogą jednak zmienić charakter na przewlekły i towarzyszyć nam przez długie miesiące. Poddana terapii rwa kulszowa w Poznaniu staje się mniej uciążliwa, a silny z reguły ból zostaje złagodzony pod czujnym okiem profesjonalistki. Aby przywrócić pacjentowi sprawność, warto wdrożyć ćwiczenia mięśni pośladków, kończyn dolnych, brzucha i grzbietu. Dzięki nim zapobiegniemy powstaniu przykurczów, przywrócimy swojemu ciału prawidłową postawę i zwiększymy ukrwienie na przebiegu nerwu kulszowego. Jeśli dokucza Ci rwa kulszowa, leczenie w Poznaniu przeprowadzone przez doświadczoną fizjoterapeutkę, która dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń i nauczy pacjenta odpowiednio je wykonywać, może znacznie poprawić Twój stan. Dużą ulgę w bólu mogą przynieść także zabiegi fizykoterapii, np. ultradźwięki, galwanizacja czy promieniowanie podczerwone lub profesjonalnie wykonany masaż.

Regularne wizyty w Medactive uchronią Cię przed bólem

Ból uda - rwa kulszowaKażdy, kto zna niezwykle intensywny ból, towarzyszący rwie kulszowej, barkowej lub udowej jest w stanie zrobić wiele, by uniknąć nawrotu dolegliwości. Dużym krokiem w tym kierunku jest zmiana trybu życia. Podjęcie regularnej aktywności fizycznej przyniesie wymierny skutek w postaci wzmocnienia mięśni, co ma niemałe znaczenie w zapobieganiu nawrotów. Zarówno rwa kulszowa, jak i udowa oraz barkowa w Poznaniu może stracić na sile, dzięki wiedzy i doświadczeniu pracującej w gabinecie Medactive profesjonalistki. Uczyń krok w stronę poprawy jakości życia i podejmij trud walki z dolegliwościami. Dzięki fachowej, indywidualnie dobranej do Twojego stanu pomocy, szybko zapomnisz o rwącym bólu, by móc się cieszyć pełną sprawnością oraz doskonałym zdrowiem. Rwa barkowa w Poznaniu poddawana jest terapii ukierunkowanej nie tylko na działanie miejscowe. Rehabilitantka udzieli także cennych wskazówek, dotyczących konieczności zmiany złych nawyków, utrzymywania prawidłowej postawy ciała czy przyjmowania właściwej pozycji podczas siedzenia lub stania. Duże znaczenie w zapobieganiu tym schorzeniom ma regularne poddawanie się masażom, które złagodzą nadmierne napięcie mięśniowe. Podobnie jak inne dolegliwości tego typu, rwa kulszowa w Poznaniu leczona jest kompleksowo. Dzięki profesjonalnej fizjoterapii unikniesz częstych nawrotów choroby oraz interwencji chirurga, która jest ostatecznością, braną pod uwagę w przypadku wyjątkowo silnych dolegliwości.

Każdej wizycie w naszym gabinecie rehabilitacyjnym w Poznaniu towarzyszy dokładny wywiad na temat dolegliwości pacjenta, a w oparciu o te informacje dobieramy najskuteczniejszą formę terapii. Co więcej, nasz gabinet jest położony na poznańskich Naramowicach – z dala od zgiełku towarzyszącemu centrum miasta, ale z dobrym połączeniem komunikacją miejską i bezproblemowym dojazdem samochodem.

Rwa kulszowa, barkowa czy udowa wcale nie musi oznaczać uciążliwego bólu. Umów się na konsultację w Medactive i poznaj swoje możliwości powrotu do pełnego zdrowia.