Leczenie nerwobóli terapią naturalną

Co to są nerwobóle ?

Nerwobóle (neuralgia) charakteryzują się rwącym, ostrym lub piekącym bólem spowodowanym uszkodzeniem nerwu obwodowego. Najczęściej mają charakter napadowy z uczuciem mrowienia niedowładu lub drętwienia.

Przyczyny nerwobóli

Przyczyną nerwobóli jest uszkodzenie nerwu, infekcje, uszkodzenia mechaniczne, stres lub niedobory witamin z grupy B. Często towarzyszą innym chorobom takim jak RZS, cukrzyca, toczeń rumieniowaty, borelioza czy błonica.

Objawy nerwobóli:

– napad ostrego piekącego bólu,

– dolegliwości bólowe podczas mówienia,wdechu lub leżenia w konkretnej pozycji,

– niedowład,

– uczucie promieniowania bólu,

– zaburzenia czucia.

Rodzaje nerwobóli

– nerwoból nerwu trójdzielnego – nerw trójdzielny unerwia twarz także w tym miejscu pojawia się ból. Może wystąpić w wyniku nagłego wychłodzenia np. przeciąg wiatru lub klimatyzacja. Inna przyczyną jest ból zatok lub zębów. Jest to najczęściej występujący nerwoból.

– nerwoból międzyżebrowy – objawem jest ból w klatce piersiowej oraz wzdłuż żeber. Często towarzyszy ból podczas wdechu lub w leżeniu na plecach.

– neuralgia splotu ramiennego – ostry ból promieniujący od barku do całej ręki. Objawy nasilają się przy próbach ruszania barkiem oraz głową.

Leczenie nerwobóli

Nerwobóle możemy wyleczyć cieplnymi okładami z nasion zbóż i traw lub okładami z borowiny. Innym sposobem leczenia nerwobóli jest masaż olejkami z dziurawca, mięty pieprzowej lub kopru włoskiego. Nerwobóle są przyczyną niedoborów witamin z grupy B także należy wdrożyć suplementacje. Może również zastosować leki ziołowe o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Tags: No tags

Comments are closed.