Dyskopatia lędźwiowa Poznań

W dzisiejszych czasach jedną z najpowszechniejszych dolegliwości jest ból kręgosłupa. Właśnie on odzywa się podczas uprawiania aktywności fizycznej, siedzenia, a nierzadko utrudnia też chodzenie i codzienne funkcjonowanie. Tabletki oraz inne środki przeciwbólowe są oczywiście pierwszymi medykamentami, po które sięgamy i które przepisuje nam lekarz w przypadku intensywnego bólu pleców. Pomagają uśmierzyć ból w najtrudniejszych momentach, jednak złagodzenie dolegliwości nie jest wystarczającą formą leczenia. Terapia powinna przede wszystkim oddziaływać na przyczynę schorzenia, jakim jest dyskopatia. Większość przypadków dotyczy bólów w odcinku lędźwiowym. To miejsce jest najbardziej obciążone podczas dźwigania (zwłaszcza jeśli robimy to nieprawidłowo) oraz siedzenia w niewygodnej pozycji. Wielogodzinna praca przed biurkiem może więc odbić się na naszym zdrowiu.

Walka z przyczyną dyskopatii

Dyskopatia lędźwiowa - objawyCzęsto ból kręgosłupa, bioder, kolan czy stóp spowodowany jest schorzeniem krążka międzykręgowego. Taki stan to właśnie dyskopatia. W Poznaniu jej terapią skutecznie zajmuje się Medactive. Choroba ta zwykle pojawia się w odcinku lędźwiowym i szyjnym kręgosłupa (aż 95% przypadków dyskopatii dotyczy głównie odcinka lędźwiowego). Dyskopatia lędźwiowa wywołuje ból nie tylko kręgosłupa, ale także kończyn dolnych. Dolegliwości związane z kręgosłupem mają to do siebie, że zwykle promieniują na inne części ciała, dlatego konieczna jest najszybsza reakcja na ból. Im prędzej udamy się do lekarza, tym szybciej zwalczymy schorzenie. Dyskopatia zwykle skutkuje ograniczeniem ruchomości – bóle kręgosłupa to nie wszystko. Im dłużej ignorujemy objawy, tym większe prawdopodobieństwo, że obejmą również inne części ciała. Mogą pojawić się też objawy neurologiczne, np. zaburzenia czucia. Konsultacja w gabinecie Medactive w Poznaniu pomoże wyeliminować ból i zapobiec jego nawrotom. To skuteczna forma leczenia, która nie tylko uśmierza ból, ale przede wszystkim oddziałuje na jego przyczynę – w tym przypadku dyskopatię lędźwiową.

Jak rozpoznać dyskopatię?

Dyskopatia zwykle pojawia się między 25. a 40. rokiem życia i po skończeniu 65 lat. Objawia się najczęściej tępym bólem w okolicach lędźwiowych, ale towarzyszyć mu mogą również inne dolegliwości, np. ból wzdłuż nogi do kolana, drętwienie kończyn, niedowład niektórych grup mięśni, napięcie mięśni przykręgosłupowych. Za ten stan rzeczy może odpowiadać wiele czynników. Po pierwsze – przebyte urazy. Nierzadko odzywają się po wielu latach i wymagają leczenia. Dyskopatia może również pojawić się wskutek dźwigania ciężkich przedmiotów. Często mamy w nawyku podnoszenie ich na wyprostowanych kolanach, co jest błędem. Niekorzystna pozycja, w jakiej siadamy również wpływa na stan naszego kręgosłupa, szczególnie gdy wykonujemy pracę na siedząco. Jeśli spędzamy wiele godzin przy biurku w nieprawidłowym ułożeniu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po kilku latach odbije się to na zdrowiu. Bóle mogą również zwiększać się pod wpływem palenia papierosów, stresu, nadwadze, osteoporozie oraz wzmożonej pracy mięśni.

Jak zapobiegać dyskopatii?

Dyskopatia znana też jest także jako uszkodzenie krążka międzykręgowego, czyli tzw. dysku. Niekiedy dochodzi do sytuacji, w której jądro miażdżyste znajdujące się wewnątrz dysku pęka i wylewa się, powodując uciążliwy ból. W wielu przypadkach jest to naturalny skutek starzenia się krążka międzykręgowego, ale nierzadko zdarza się również tak, że sami przyczyniamy się do zmian, jakie zachodzą w naszym organizmie. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak zapobiegać dyskopatii. Ważne jest, aby regularnie ćwiczyć mięśnie odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa oraz prawidłowo podnosić przedmioty – na zgiętych kolanach w wyprostowanej postawie ciała.

Fizjoterapia – najlepsza forma leczenia

Pierwszym etapem rozpoznania dyskopatii jest oczywiście wizyta u lekarza. To on stwierdza, co nam dolega i upewnia nas, czy nasze przypuszczenia są słuszne. Choć leki pozwalają zniwelować nieprzyjemne dolegliwości, nie są w stanie w pełni wyeliminować problemu, jakim jest ból odcinka lędźwiowego. Dlatego najlepszą formą leczenia i zapobiegania nawrotom jest fizjoterapia.

Coraz więcej osób narzeka na problem jakim jest dyskopatia. Poznań to główny obszar mojej działalności – to tutaj możesz skorzystać z profesjonalnej porady w gabinecie fizjoterapeutycznym. Gwarantuję, że będę w stanie pomóc Ci w walce z tym problemem.

Mój gabinet Medactive specjalizuje się m.in. w niwelowaniu problemów z kręgosłupem. Osobiście posiadam specjalistyczne wykształcenie w zakresie fizjoterapii, doświadczenie potwierdzone licznymi certyfikatami. Stale rozwijam swoje umiejętności na różnego rodzaju szkoleniach i kursach, gdzie poznaję nowoczesne techniki leczenia. To wszystko pomaga mi skutecznie walczyć z dolegliwościami, które odczuwają moi pacjenci.

Dyskopatia to jeden z najczęstszych problemów, na które skarżą się moi pacjenci z Poznania. Dzięki mojemu doświadczeniu oraz wiedzy jestem w stanie pomóc Ci w skutecznej walce z tą dolegliwością.

Zachować sprawność fizyczną

W trakcie terapii ważne jest, aby pacjent pozostał sprawny fizycznie. Zaniechanie ćwiczeń i ograniczenie poruszania się może zwiększyć uczucie drętwienia kończyn, a także osłabić mięśnie, powodując inne urazy kręgosłupa. Właściwa terapia mobilizuje więc pacjenta m.in. do rozciągania. Fizjoterapia w Poznaniu w Medactive to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy borykają się z bólem w odcinku lędźwiowym. Każdemu pacjentowi inaczej objawia się schorzenie, dlatego jako doświadczona terapeutka mam indywidualne podejście – dobieram technikę leczenia do stopnia zaawansowania dyskopatii, eliminując jej przyczynę. Zdarza się również tak, że ból ustępuje pod wpływem leczenia farmakologicznego. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy w pełni wyleczeni – dzięki lekom poradziliśmy sobie jedynie z bólem oraz innymi dolegliwościami, ale po upływie czasu schorzenie może powrócić i nasilić się. Najlepszą formą leczenia dyskopatii u pacjentów z Poznania i nie tylko jest więc profilaktyka – terapia pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty Medactive. Gwarantuję skuteczność i profesjonalne podejście. Dzięki wiedzy, którą posiadam, doskonale wiem, jak dobrać właściwą technikę dla pacjenta.

Medactive – skuteczna pomoc w przypadkach dyskopatii lędźwiowej

Jeśli cierpisz na dyskopatię oraz mieszkasz w Poznaniu i okolicach, umów się na wizytę w Medactive. Gwarantujemy, że nasza wiedza oraz doświadczenie w fizjoterapii pomogą w skutecznej walce z tym problemem.

Gabinet rehabilitacji Medactive znajduje się pod adresem Bolka 15a w Poznaniu, niecałe 20 minut jazdy samochodem od centrum miasta.