Ból kręgosłupa lędźwiowego

Znajome są Tobie bóle dolnego odcinka kręgosłupa podczas siedzenia, wstawania lub występujące w nocy podczas odpoczynku? Bóle promieniujące przez pośladek do uda lub wzdłuż całej nogi? Próbujesz sobie pomóc zażywając garść leków przeciwbólowych i problem ciągle wraca? Najwyższy czas skorzystać z fizjoterapii w Poznaniu i udać się na rehabilitacje do Gabinetu rehabilitacji Medactive.

Ból lędźwiowy

Bóle dolnego odcinka lędźwiowego stały się najczęstszą przyczyną wizyt w gabinetach fizjoterapii. Badania naukowe wskazują, że ponad 80% populacji powyżej czterdziestego roku życia chociaż raz doświadczyło bólów odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Do najczęstszych przyczyn występowania tego rodzaju schorzeń zaliczyć można dyskopatię wywołaną długotrwałą pozycją zgięciową kręgosłupa. Najlepszym sposobem na pozbycie się uciążliwego bólu kręgosłupa lędźwiowego jest zwrócenie się do specjalisty. Najlepszą opiekę znajdą Państwo w gabinecie Medactive w Poznaniu.

Przyczyny bólów kręgosłupa

Jak już wspomniałam jednym z przyczyn bólów kręgosłupa jest pozycja siedząca. Długie godziny przed komputerem i towarzyszący temu stres nam nie sprzyjają prawidłowej postawie. Dochodzi w ten czas do wysunięcia się krążka międzykręgowego i ucisk na nerw. Fizjoterapia będzie również konieczna w przypadku zmian zwyrodnieniowych odcinka lędźwiowego. Kolejnymi przyczynami są nadwaga oraz ciąża.

Powikłania

Do najczęstszych powikłań bólów kręgosłupa lędźwiowego należą:

  • dyskopatie,
  • rwa kulszowa, kiedy wysunięty krążęk międzykręgowy pochodzi z poziomu L5-S1 i uciska na nerw kulszowy. Powoduje, to ból promieniujący od odcinka lędźwiowego przez pośladek wzdłuż tylnej części uda dochodząc aż do palucha. Jeśli zauważyłeś u siebie tego typu objawy niezwłocznie udaj się do profesjonalnego fizjoterapeuty,
  • rwa udowa, kiedy wysunięty krążęk międzykręgowy pochodzi z poziomu L3-L4 i uciska na nerw udowy. Bóle promieniujące przodem uda, przyśrodkową część łydki są objawami uciśnięcia korzenia nerwu udowego.

Leczenie bólów kręgosłupa lędźwiowego

Podstawą leczenia jest udać się do fizjoterapeuty. Fizjoterapia powinna zawierać kilka metod terapeutycznych. Są to:

  • terapia manualna,
  • terapia oddechowa oraz inne techniki relaksacyjne,
  • pozycje ułożeniowe,
  • terapia wisceralna,
  • trening medyczny lub funkcjonalny.
Tags: No tags

Comments are closed.