Pomocne artykuły

Dodatkowa porcja wiedzy

Dyskopatia

W dzisiejszych czasach jedną z najpowszechniejszych dolegliwości jest ból kręgosłupa. Właśnie on odzywa się podczas uprawiania aktywności fizycznej, siedzenia, a nierzadko utrudnia też chodzenie i codzienne funkcjonowanie.

Czytaj więcej
Popularne

Nerwobóle, rwa barkowa, udowa, kulszowa

Wbrew pozorom, skuteczna eliminacja bólu nie musi polegać na przyjmowaniu dużych dawek leków – nawet w przypadku rwy udowej, barkowej czy kulszowej. Leczenie tych schorzeń opiera się także na manualnej terapii i masażu.

Czytaj więcej
Popularne

Fizykoterapia

Fizykoterapia jest jednym ze sposobów leczenia wykorzystujących działanie czynników fizycznych (tzw. czynniki elektrofizjologiczne – EPAs).

Czytaj więcej
Popularne

Zmiany przeciążeniowe i zwyrodnieniowe

Ból i poranna sztywność w stawach to sygnały ostrzegawcze, mogące wskazywać na chorobę zwyrodnieniową. Współcześnie jest to jedno z najczęściej występujących schorzeń kręgosłupa. Brak aktywności fizycznej oraz siedzący tryb życia zwiększają ryzyko tej choroby, dlatego grupą najbardziej narażoną na tego typu schorzenia są pracownicy biurowi.

Czytaj więcej
Popularne

Masaż Leczniczy

Masaż leczniczy jest to forma fizycznego oddziaływania na organizm ludzki za pomocą bodźców mechanicznych, np. ucisku, który wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Stanowi on masaż łączący techniki masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich, masażu funkcyjnego i poprzecznego, które to techniki są dobierane indywidualnie w zależności od problemu pacjenta.

Czytaj więcej
Popularne

Rehabilitacja metodą McKenzie

Ból kręgosłupa może ograniczyć naszą aktywność i uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Coraz większą popularność zyskuje rehabilitacja metodą McKenzie. W Poznaniu gabinet rehabilitacji Medactive z powodzeniem stosuje tę terapię.

Czytaj więcej
Popularne

Rehabilitacja sportowa

Osoby uprawiające sport wyczynowo lub amatorsko są narażone na występowanie różnego rodzaju urazów i kontuzji. Nierzadko zmuszone są zaprzestać aktywności fizycznej ze względu na uciążliwe dolegliwości bólowe.

Czytaj więcej
Popularne

Ograniczenia ruchomości

Ból podczas poruszania, ograniczona ruchomość i wzmożone napięcie mięśniowe to główne objawy, wskazujące na nieprawidłowości w obrębie narządu ruchu.

Czytaj więcej
Popularne

Terapia Manualna

Jest to metoda polegająca na uciskaniu, odpowiednim chwytaniu i masowaniu określonych miejsc, a także stosowaniu szeregu innych technik, w celu wyeliminowania bólu i przywrócenia prawidłowej ruchomości. Jeśli interesuje Cię terapia manualna w Poznaniu – już teraz umów się na konsultację i oddaj w ręce profesjonalisty.

Czytaj więcej
Popularne

Rehabilitacja pourazowa oraz pooperacyjna

Ból, obrzęk i ograniczenie ruchomości to tylko niektóre skutki urazu narządu ruchu. Rekonwalescencja po wypadku lub po operacji ma ogromne znaczenie dla szybkiego odzyskania sprawności. Indywidualnie dobrana rehabilitacja w Poznaniu, jaką proponuje MEDactive pozwoli na wyeliminowanie skutków urazu oraz zapobieganie powikłaniom pooperacyjnym

Czytaj więcej
Popularne

Leczenie bólów kręgosłupa

Dolegliwości w obrębie kręgosłupa to coraz bardziej powszechny problem. Jeśli jesteś z Poznania, sposobem na ból pleców będzie konsultacja w Medactive, gdzie prowadzone jest skuteczne leczenie bólu kręgosłupa. Gabinet rehabilitacji z Poznania pomoże, gdy ból kręgosłupa nie pozwala normalnie funkcjonować.

Czytaj więcej
Popularne

Fizjoterapia uroginekologiczna

Dysfunkcje układu moczowo-płciowego, a także mięśni miednicy to częsta przypadłość, która w większości dotyka kobiet, ale może dotyczyć także mężczyzn. Badaniem tego typu schorzeń, zajmuje się fizjoterapia uroginekologiczna, która jak sama nazwa wskazuje łączy zagadnienia z zakresu ginekologii i urologii.

Czytaj więcej
Popularne